n856395

Aktualności

Szpital Wojewódzki w Szczecinie ogłosił otwarcie najnowocześniejszego oddziału chorób zakaźnych w Polsce
Wstecz
Ladowisko_Szpital_Wojewodzki_Arkonska

Oddział chorób zakaźnych Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie oficjalnie otwarty

Niezmiernie cieszymy się, że kolejny z naszych projektów będzie mógł służyć pacjentom i przyczyni się do usprawnienia pracy personelu medycznego. 

 

W nowym budynku przy ul. Arkońskiej znajdują się oddziały zakaźne dla dzieci i dorosłych, poradnie specjalistyczne, punkty przyjęć SOR, a także lądowisko dla śmigłowców, które mieliśmy zaszczyt doprojektować. Płyta lądowiska, nad dachem obiektu wybudowanego przez WARBUD S.A., stanowi jego integralną część, wyposażoną w kompleksowy system komunikacji pionowej i poziomej oraz niezbędne urządzenia do jego obsługi.

 

Zakończenie tego projektu stanowi istotny moment dla szczecińskiego szpitala, jak również dla całej ochrony zdrowia w Polsce, co potwierdza obecność minister zdrowia Izabeli Leszczyńskiej, marszałka województwa Olgierda Geblewicza, dyrektora placówki Małgorzaty Usielskiej i konsultanta krajowego w dziedzinie chorób zakaźnych prof. Miłosza Parczewskiego na uroczystości zainaugurowania. 

 

Jak podkreślono podczas tego wydarzenia – budynek szpitala powstał na fundamencie pandemii COVID, ale z myślą o przyszłości. Zastosowane w nim rozwiązania pozwalają zminimalizować ryzyko transmisji zakażeń m.in. poprzez śluzy, izolatki, specjalne systemy zmiany ciśnienia czy wentylacji.

 

Obecnie przenoszone są oddziały do nowego budynku, co potrwa jeszcze kilka tygodni. Otwarcie lądowiska dla śmigłowców będzie ostatnim etapem otwarcia tej inwestycji.

Biuro:

tel. (+58) 554 81 96

fax. (+58) 551 18 57

E-mail:

biuro@ibg.gda.pl