bim

BIM

Nasze projekty powstają w oparciu o technologię Building Information Modeling. Każdy element projektu modelowany jest w przestrzeni 3D co zapewnia możliwość pełnej koordynacji z projektami instalacyjnymi, konstrukcyjnymi i architektonicznymi oraz ułatwia i przyspiesza wykonanie na placu budowy. Nasze modele budowane są z myślą o prostym przedmiarowaniu oraz harmonogramowaniu prac na etapie wznoszenia obiektu. Dzięki tej technologii możliwe było wdrożenie w naszym biurze programu "zero kolizji".

Przewiń niżej
Wielobranżowe_modelowanie_BIM (1)

Wielobranżowe modelowanie BIM obejmuje cały proces projektowy od koncepcji do etapu wykonawczego. Generuje szereg korzyści, wymaga jednak aktywnego udziału wszystkich branż od samego początku projektu, a branże wiodące (architektura, konstrukcja) powinny uzyskać wysoką szczegółowość swoich modeli już na wczesnych etapach projektowania (koncepcja, projekt budowlany). Takie podejście umożliwia rozpoczęcie intensywnych branżowych prac projektowych już od wczesnych faz projektu, co pozwala przenieść ciężar prac projektowych z etapu wykonawczego na etap budowlany i znacząco przyspiesza proces koordynacji, zwyczajowo realizowany dopiero pod koniec procesu projektowego.

Modelowanie_BIM
Modelowanie BIM

Modelowanie BIM staje się światowym standardem przy dużych inwestycjach takich jak obiekty ochrony zdrowia czy zakłady przemysłowe. My korzystamy z tej technologii już od 2006 roku.

 

Modele BIM jesteśmy też w stanie uzyskać przy użyciu techniki skanowania laserowego budynków (skanowanie 3D) wraz z wykonaniem chmury punktów obrazującej obiekty. Chmury punktów umożliwiają szybką oraz bardzo precyzyjną (do 1mm) inwentaryzację całych obiektów. Oprócz szczegółowych informacji związanych z kształtem skanowanych obiektów, budynków, pomieszczeń, uzyskujemy realistyczną wizualizację umożliwiającą dokonywanie dodatkowych pomiarów podczas modelowania elementów w oprogramowaniu takim jak np. Revit

 

 

Biuro:

tel. (+58) 554 81 96

fax. (+58) 551 18 57

E-mail:

biuro@ibg.gda.pl