
Rozwój BIM (ang. Building Information Modeling) już od ponad 20 lat umożliwia tworzenie coraz lepszych projektów dzięki zebraniu wszystkich uczestników procesu w jednym środowisku. Dzięki temu klient ma bezpośredni wpływ na efekt końcowy, a przy pomocy nowoczesnych technologii analitycznych i wizualizacji jest w stanie dokonywać optymalnych wyborów.
W Industrii wychodzimy na przeciw oczekiwaniom współczesnego klienta wykorzystująć pełnię możliwości, jakie daje BIM.
Wykorzystując metodykę BIM w Industrii już od 2006 roku obserwowaliśmy, jak stawała się ona coraz powszechniejsza. Dzięki odpowiednio wykwalifikowanemu zespołowi nasze projekty są zgodne z wytycznymi coraz szerzej stosowanej normy PN-EN ISO 19650, a także nieoficjalnych standardów, takich jak np. BIM Standard PL.
BIM umożliwił tworzenie projektów skoordynowanych, zawierających w sobie dane potrzebne nie tylko na etapie wykonawstwa, ale również podczas późniejszej eksploatacji budynku.
Ze względu na swoje doświadczenie nasz zespół jest w stanie wdrożyć BIM w organizacji, a także poprowadzić klienta przez proces inwestycyjny przy wykorzystaniu tej metodyki.
Przy współczesnym zatrzęsieniu nowych technologii jesteśmy w stanie stwierdzić, które z nich są faktycznie potrzebne dla danej inwestycji oraz zaproponować narzędzia usprawniające i automatyzujące pracę.
Revit, jako główne oprogramowanie wykorzystywane do pracy w naszym biurze, udostępnia dodatek Dynamo służący do programowania wizualnego. Jako składnię języka wykorzystuje on przestrzenne połączenie węzłów, dzięki czemu jest czytelny i intuicyjny w użyciu również dla osób nieobytych z "klasycznym" programowaniem.
Wykorzystując Dynamo mamy możliwość analizowania naszych modeli, rozwiązywania problemów oraz tworzenia własnych narzędzi automatyzujących pracę naszym projektantom.
Przygotowujemy również dedykowane narzędzia w Dynamo dla naszych klientów, zapewniając kompleksową usługę w postaci wdrożeń, szkoleń oraz wsparcia dla użytkowników końcowych.
W Industrii stawiamy na bardzo bliską współpracę z klientem. Do pomocy w zwizualizowaniu efektu końcowego projektu, a także w dokonaniu najlepszych wyborów pod kątem rozwiązań wykorzystujemy najnowsze technologie.
Jedną z najskuteczniejszych metod wizualizacji jest totalna imersja w modelu VR projektowanego budynku. Pozwala to perfekcyjnie zaplanować układ funkcjonalny tak skomplikowanych przestrzeni jak np. sale operacyjne. Przy pomocy Unreal Engine przygotowujemy symulacje pozwalające na przeszkolenie użytkownika projektowanej przestrzeni jeszcze przed jej wybudowaniem.
Obecnie specyfika rynku wymaga od producentów komponentów budowlanych posiadania bibliotek BIM swoich produktów. Dzięki temu projektanci oraz klienci mają łatwy dostęp do asortymentu producenta, a co za tym idzie ma on przewagę nad konkurencją, która w tym obszarze jest nieobecna.
Nasz zespół jest w stanie przygotować biblioteki BIM dla programu Revit w dowolnej szczegółowości. Możemy również stworzyć rodziny kompatybilne z najpopularniejszymi programami do obliczeń hydraulicznych, takich jak np. MagiCAD.
Dzięki unikalnemu doświadczeniu zarówno w modelowaniu rodzin, jak i projektowaniu, doskonale wiemy jakie dane w rodzinach są faktycznie potrzebne.
Prawidłowo przygotowane modele BIM umożliwiają przeprowadzanie analiz pozwalających wybrać optymalne rozwiązania techniczne w budynku już na bardzo wczesnym etapie. Kalkulacje nasłonecznienia, zapotrzebowania na energię cieplną, a także takich współczynników jak między innymi ślad węglowy możliwe są do wykonania bezpośrednio w modelu.
Wykorzystując te narzędzia jesteśmy w stanie przygotować budynek do zdobycia certyfikatow LEED i BREEAM, a także odpowiedzieć na coraz wyższe wymagania prawne dotyczące zrównoważonego budownictwa.
Członkowie zespołu BIM w Industrii to inżynierowie z wieloletnim doświadczeniem w projektowaniu z każdej branży. Obecnie od kilku lat rozwijają się w kierunku BIM, są absolwentami studiów informatycznych na uczelniach wyższych, a także certyfikowanymi BIM Managerami ze świadectwami ukończenia studiów podyplomowych z tego zakresu.
Dzięki pracy przy dużych, międzybranżowych projektach i występujących w nich problemach ciągle pogłębiają swoją wiedzę oraz doświadczenie.
Biuro: |
tel. (+58) 554 81 96 fax. (+58) 551 18 57 |
E-mail: |