bim

BIM

Już od ponad 20 technologia modelowania danych umożliwia nam tworzenie coraz lepszych projektów, dzięki zebraniu wszystkich uczestników procesu projektowania w jednym środowisku. Dzięki temu klient ma bezpośredni wpływ na efekt końcowy, a przy pomocy nowoczesnych technologii analitycznych i wizualizacji jest w stanie dokonywać optymalnych wyborów.

 

W Industrii wychodzimy na przeciw oczekiwaniom współczesnego klienta wykorzystując pełnię możliwości, biorąc czynny udział w cyfryzacji procesu budowlanego.

Przewiń niżej
Oferta
Projekty
Projekty
Consulting
Consulting
Programowanie wizualne
Programowanie wizualne
Virtual Reality
Virtual Reality
Biblioteki BIM
Biblioteki BIM
Analizy
Analizy
Projekty BIM Industria

Projekty

W Industrii projektujemy w tej technologii od 2006 roku i obserwowaliśmy jak stawała się coraz powszechniejsza. Dzięki odpowiednio wykwalifikowanemu zespołowi nasze projekty są zgodne z wytycznymi coraz szerzej stosowanej normy PN-EN ISO 19650-1 i ISO 19650-2, a także innych standardów, np. Standard PL. 

 

Building Information Modeling umożliwił tworzenie projektów skoordynowanych, zawierających w sobie dane potrzebne nie tylko na etapie wykonawstwa, ale również podczas późniejszej eksploatacji obiektów budowlanych.

ConsultingImage

Consulting

Ze względu na swoje doświadczenie nasz zespół jest w stanie wdrożyć technologię BIM w organizacji na każdym etapie projektowania, a także poprowadzić klienta przez proces inwestycyjny przy wykorzystaniu tej metody.

ProgramowanieWizualneImage

Programowanie wizualne

Revit, jako główne oprogramowanie wykorzystane do pracy w naszym biurze, udostępnia dodatek Dynamo, służący do programowania wizualnego. Wykorzystuje on przestrzenne połączenie węzłów, dzięki czemu jest czytelny i intuicyjny w użyciu także dla osób nie znających klasycznego programowania.

 

Korzystając z Dynamo mamy możliwość analizy projektu, rozwiązania problemów oraz tworzenia własnych narzędzi automatyzujących pracę naszych projektantów. Przygotowujemy również dedykowane narzędzia w Dynamo dla naszych klientów, zapewniając kompleksową usługę w postaci wdrożeń, szkoleń z modelowania danych oraz wsparcia dla użytkowników końcowych.

obraz

Virtual Reality

W Industrii stawiamy na bardzo bliską współpracę z klientem. Do pomocy w zwizualizowaniu efektu końcowego projektu, a także w dokonaniu najlepszych wyborów w zarządzaniu budową wykorzystujemy najnowsze technologie.

 

Jedną z najskuteczniejszych metod wizualizacji jest totalna imersja w modelu VR projektowanego budynku. Pozwala to perfekcyjnie zaplanować układ funkcjonalny skomplikowanych przestrzeni, np. sale operacyjne. Przy pomocy Unreal Engine przygotowujemy symulacje pozwalające na przeszkolenie użytkownika projektowanej przestrzeni jeszcze przed jej wybudowaniem.

BibliotekiBIMImage

Biblioteki BIM

Obecnie specyfika rynku wymaga od producentów komponentów budowlanych posiadania bibliotek swoich produktów. Dzięki BIM, projektanci oraz klienci mają łatwy dostęp do asortymentu producenta, a co za tym idzie ma on przewagę nad konkurencją, która w tym obszarze jest nieobecna.

 

Nasz zespół jest w stanie przygotować biblioteki BIM dla programu Revit w dowolnej szczegółowości, a także wygenerować je w rozszerzeniu IFC. IFC to format pliku do wymiany danych między różnymi programami do modelowania budynków i infrastruktury, współpracując z BuildingSMART - Revit, ArchiCAD, czy Tekla. Możemy również stworzyć rodziny kompatybilne z najpopularniejszymi programami do obliczeń hydraulicznych, takich jak np. MagiCAD.

 

Dzięki unikalnemu doświadczeniu zarówno w modelowaniu rodzin, jak i projektowaniu obiektów, doskonale wiemy jakie informacje muszą zostać zawarte w rodzinach tak, aby maksymalnie zoptymalizować obciążenie centralnych modeli bez wpływu na cały proces projektowania.

AnalizyImage

Analizy

Prawidłowo przygotowane modele Building Information Modeling umożliwiają przeprowadzenie analiz projektowych, pozwalających wybrać optymalne rozwiązania techniczne dla budynku już na bardzo wczesnym etapie projektowania. Kalkulacje nasłonecznienia, zapotrzebowania na energię cieplną, określenie współczynnika śladu węglowego możliwe są do wykonania bezpośrednio w modelu.

 

Wykorzystując te narzędzia, jesteśmy w stanie przygotować budynek do zdobycia certyfikatu LEED i BREEAM, a także odpowiedzieć na coraz wyższe wymagania prawne dotyczące zrównoważonego budownictwa.

ZespolImage
Napisz do nas!

Odkryj potencjał projektowania w programie BIM!

 

Szukasz sprawdzonego biura wielobranżowego, które wspomoże cię w całościowym procesie adaptacji modelu BIM? Nie jesteś pewien, czy ta technologia jest dla Ciebie? Myślisz, że zarządzanie procesem BIM jest kosztowne i uciążliwe?

 

Napisz do nas - rozwiejemy wszystkie Twoje wątpliwości i wprowadzimy Twoją firmę w świat technologii BIM i cyfrowej rewolucji!

 

Członkowie naszego zespołu w Industrii to inżynierowie z wieloletnim doświadczeniem w projektowaniu każdej branży. Są absolwentami studiów informatycznych na uczelniach wyższych, a także posiadają certyfikat BIM Manager ze świadectwami ukończenia studiów podyplomowych z tego zakresu. Dzięki pracy w dużych, międzybranżowych projektach ciągle pogłębiają swoją wiedze i doświadczenie.

Biuro:

tel. (+58) 554 81 96

fax. (+58) 551 18 57

E-mail:

biuro@ibg.gda.pl